Siódmego marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4-8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą pt „Poczuj się jak VIP"- Wybierając trasę „Poczuj się jak VIP” uczniowie zobaczyli najbardziej prestiżowe miejsca stadionu i mogli usiąść w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.
Kolejnym miejscem, które uczniowie zwiedzili to Centrum Nauki Kopernik. CNK to jedna z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Dzięki interaktywnym eksponatom zgromadzonym w sześciu galeriach tematycznych uczniowie mogli przekonać się o jedności nauki i kultury. Zmierzyli się z dźwigniami, siłami spójności i tarciem. Centrum Nauki Kopernika jest królestwem eksperymentów i rajem dla osób ciekawych świata. W trakcie pobytu na ekspozycji stałej w CNK uczniowie przeszli również do Planetarium na projekcję filmu: „Halo Ziemia”, który zabrał nas w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata. Film zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do oglądania na sferycznym ekranie planetarium zrobił nawszystkim ogromne wrażenie. Dzięki unikatowej technologii widzowie zanurzyli się w filmowym świecie, a obrazy, muzyka i dźwięki okalały ze wszystkich stron.
Ostatnim punktem był posiłek w restauracji McDonald's, był on zwieńczeniem naszej wycieczki, z której wszyscy szczęśliwie, troche zmęczeni ale syci wróciliśmy do naszej szkoły.
Wycieczka do Warszawy
- 53
Pasowanie na czytelnika
6 marca cała społeczność szkolna została zaproszona na przedstawienie zorganizowane z okazji: „Pasowania na Czytelnika". W trakcie przedstawienia zanurzyliśmy się w magiczny świat literatury, gdzie opowieści o przygodach Kopciuszka ożyły na kartach książek. Uroczystość ta stała się początkiem wielkiej przygody literackiej dla naszych nowych Czytelników.
W dniu pasowania klasy pierwszej na czytelników, dzieci wkroczyły w świat literatury z entuzjazmem. W czasie uroczystości podkreślono, że czytanie rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności językowe, co jest kluczowe dla ich przyszłego rozwoju.
Dziękujemy klasie pierwszej oraz Mai Jastrzębskiej, Katarzynie Kadźmierczak za przepiękną grę aktorską. Piosenkę na podstawie wiersza Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy”, zaśpiewali Zofia Matlakowska i Marcel Wojewódzki uczniowie kl. IV.Życzymy Wam Drodzy Pierwszoklasiści wiele fascynujących podróży do krainy baśni, przygód i mądrości. Niech każda przewrócona strona będzie dla Was magiczną bramą do nowych doświadczeń, możliwością odkrywania świata literatury i nieskończonych przygód.
3
Porozumienie bez przemocy
Porozumienie bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication),
nazywane również komunikacją empatyczną lub językiem serca, zostało stworzone przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga i ma na celu wspieranie dialogu między ludźmi oraz budowanie społeczeństw opartych na empatii
i uwzględnianiu potrzeb wszystkich osób.
NVC pomaga świadomie ubierać w słowa to, co chcemy przekazać, tak by zwiększyć szansę na nawiązanie kontaktu i porozumienia.
Wyobraź sobie świat, w którym Porozumienie bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication) znają wszyscy. Gdy się rodzisz otacza Cię miłość, bliskość
i zrozumienie. Rodzice zadbali o to, byś nauczył/nauczyła się jasno wyrażać swoje uczucia i potrzeby oraz poważnie traktują Twoje prośby, jednocześnie dzieląc się tym jak Twoje działania wpływają na nich. Nauczyciele w szkole wspierają rozwój Twoich zainteresowań i talentów, uczą budować satysfakcjonujące relacje oraz rozwiązywać pojawiające się konflikty i nieporozumienia. Politycy dbają o wszystkich obywateli niezależnie od ich poglądów politycznych, czy statusu społecznego. Głód i bieda zostały wyeliminowane, a ochrona środowiska i dbanie o zrównoważony rozwój jest priorytetem każdego kraju na ziemi.
A teraz powróć do tu i teraz – jak wygląda Twój świat, Twoje relacje z najbliższymi, stosunki w pracy i nastawienie do przypadkowych osób na ulicy?
Każdy jest odpowiedzialny za swoje uczucia i działania oraz za realizację swoich potrzeb (ja za moje, Ty za Twoje…).
Pragniemy, aby w naszej szkole królował język żyrafy, język pełen empatii, szacunki i szczerości, skoncentrowany na uczuciach i potrzebach, umożliwiający porozumienie bez przemocy😊.
Aby przybliżyć uczniom główne założenia metody, została wykonana gazetka, na której można podziwiać prace wykonane na konkurs pt.: „Porozumienie bez przemocy. Żyrafa czy szakal?”.
Wszyscy uczestnicy, wykonawcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz ruchomymi żyrafami wydrukowanymi w naszej szkolnej pracowni informatycznej na drukarce 3D.
Nagrodzeni uczniowie, to:
- Karolinka Wasilczuk oddział przedszkolny
- Piotr Olczak oddział przedszkolny
- Ala Kłos klasa 1
- Marcin Skowron klasa 1
- Zuzia Izdebska klasa 1
- Łucja Bulak klasa 1
- Zosia Bulik klasa 3
- Lenka Cabaj klasa 3
- Daria Jastrzębska klasa 4
- Ania Zakrzewska klasa 5
Serdecznie Wszystkim dziękuję za udział w konkursie, Rodzicom, Dziadkom za pomoc w wykonaniu przepięknych prac!
Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody z przyjacielską żyrafą…
Iwona Mazur
pedagog specjalny
12
Co to są zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne?
„Istnieją tylko dwa sposoby na życie - żyć tak,
jakby nic nie było cudem,
lub jakby cudem było wszystko.”
Albert Einstein
Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne jeszcze do niedawna nazywane były socjoterapią lub zajęciami socjoterapeutycznymi. Współcześnie nazewnictwo nieco się zmieniło, jednak zakres pomocy pozostał podobny. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, w największym skrócie, jak sama nazwa wskazuje służą kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji emocjonalnych i społecznych, a więc umiejętności rozpoznawania i panowania nad swoimi emocjami, ale także odczytywania emocji innych i adekwatnego zachowania się w danej sytuacji społecznej.
W naszej szkole organizowane są zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne w ramach pomocy pedagogiczno-psychologicznej. Biorą w nich udział uczniowie wielu zespołów klasowych. W trakcie zajęć nie tylko dobrze się bawimy, ale również poznajemy siebie nawzajem, koleżanki i kolegów, uczymy się radzić z trudnymi emocjami i dzielić tymi, które są dla nas bardzo przyjemne. Budujemy relacje przyjacielskie i zgrany zespół!
A oto kilka kadrów z tego, co dzieje się na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne…
Z pozdrowieniami
Iwona Mazur
pedagog specjalny😊
21
Wyniki konkursu plastyczno - technicznego o zasięgu ogólnopolskim pod hasłem Ozdoba choinkowa - GOK Chodów.
Uczniowie naszej szkoły zaprojektowali i wykonali przestrzenne ozdoby na choinkę. Ciekawie zrealizowane prace, opiekun konkursu pani Monika Poślada dostarczyła do Chodowa. Tam jurorzy ocenili prace oryginalne, pracochłonne, estetyczne. Trzy uczennice zdobyły wyróżnienia: Gabriela Cabaj kl. IV, Daria Jastrzębska kl. IV, Oliwia Prokurat kl.IV. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Życzymy dalszych sukcesów!
Pomagam, bo chcę i umiem
1 marca 2024 r. w naszej szkole gościliśmy druhów strażaków z OSP Czerniejew, którzy przeprowadzili warsztaty na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie warsztatów, uczniowie zdobywali i utrwalali umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także poznawali skuteczne sposoby reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Uczestnicy uczyli się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach poprzez ćwiczenia praktyczne z fantomami oraz wspólnie z kolegami.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
63
Stop uzależnieniom
Uczniowie z klasy V, VI i VII pod opieką pani Moniki Poślady przygotowali scenariusz przedstawienia Nałogi. Zaprezentowali go uczniom klas IV-VIII na apelu szkolnym poświęconym przeciwdziałaniu uzależnieniom w szkole. Na spektakl ten złożyło się kilka scenek: "Diler", "Złamane serce", "Zmiana", "Problemy w szkole", "Wymagający rodzice", "Złe towarzystwo". Tłem scen teatralnych była muzyka gitarowa, przygotowana przez pana Dariusza Marosa. Dopełnieniem trudnego do odbioru przez uczniów tematu, było wykonanie przez dzieci klas IV - VII rysunków oraz plakatów z wymownymi hasłami. A czym tak naprawdę jest uzależnienie? "Jest znakiem, sygnałem, symptomem nieszczęścia. To język, który mówi nam o trudnej sytuacji, którą trzeba zrozumieć. " Alice Miller
23
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu to wydarzenie, którego pomysłodawcą i patronem jest Komisja Europejska a samo święto ma być wynikiem programu „Safer Internet”. Początkowo w obchodzenie DBI włączały się jedynie państwa europejskie – dziś jednak event cieszy się znacznie szerszym zainteresowaniem a wśród uczestników projektu znajdują się kraje z całego świata.
W Polsce taką jednostkę tworzą realizatorzy programu unijnego o nazwie “Digital Europe” – państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Program objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywają się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”, a tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupia się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+).
Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a także gwarancja ochrony i szanowania dzieci w Internecie.Nasza szkoła jak co roku dołączyła do tej inicjatywy. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami i wychowawcami przygotował z tej okazji szereg zadań. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów dotyczące bezpiecznego użytkowania internetu, korzystając z bezpłatnych e-materiałów i lekcji online dostępnych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.
W ramach świętowania Dnia Bezpiecznego Internetu gościliśmy w progach naszej szkoły sierż. szt. Barbarę Jastrzębską z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, która przeprowadziła warsztaty na temat bezpiecznego ale także świadomego korzystania z Internetu.
Dla poszerzenia wiedzy w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej wykonana została gazetka ścienna na korytarzu szkolnym.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem wzięli udział w naszej szkolnej akcji oraz nauczycielom, którzy z całą serdecznością ich w tym wspierali.
7
Walentynkowy kiermasz charytatywny
W dniach 12.02.- 13.02 w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz walentynkowy, którego celem było zebranie funduszy na pomoc w rehabilitacji ucznia z naszej szkoły. Podczas przerw każdy miał możliwość kupić ciekawe przedmioty związane ze Świętem Walentynek: świeczniki, biżuterię, poduszki, torebki, obrazki z motywem serca. Nie zabrakło również słodkości: lizaków, batonów oraz pysznych babeczek, które przygotowała p. Katarzyna Lech ze swoim synem. Podczas kiermaszu panowała miła atmosfera, w tle grała muzyka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Po raz kolejny udowodniliście, że możemy na Was liczyć!
12
"Młodzież zapobiega pożarom" eliminacje gminne
W dniu 13 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Szkołę Podstawową w Dąbrówce - Stany reprezentowali uczniowie z klasy III- Wiktoria Cabaj i Bartosz Rojek, z klasy IV- Cecylia Kulik, Kacper Rybak i Anna Urban, z klasy V- Jakub Burchart i Katarzyna Kadźmierczak, z klasy VI- Amelia Kulik oraz z klasy VIII- Maciej Cabaj, Filip Cudny i Kacper Kiełczykowski.
Eliminacje zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły.
W kategorii klas młodszych- I-IV I miejsce zdobyła Cecylia Kulik, II miejsce przypadło Kacprowi Rybakowi.
W kategorii klas starszych- V- VIII wszystkie miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci - I miejsce Filip Cudny, II miejsce Amelia Kulik, III miejsce - Kacper Kiełczykowski.
Uczniowie z dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych turnieju.
Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych uczniów, serdecznie gratulujemy!
5
Podsumowanie grudniowo-styczniowe
Dnia 6 lutego odbył się apel naszej szkolnej społeczności. Tego dnia Uczniowie, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencji otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i niespodzianki wydrukowane na drukarce 3D.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- Zuzanna Izdebska, klasa I
- Zuzanna Niedziałek, klasa I
- Szymon Niedziałek, klasa III
- Bartosz Rojek, klasa III
- Marcel Wojewódzki, klasa IV
- Daria Sulej, klasa V
- Maja Przybyłek, klasa VI
- Maja Pypowska, klasa VI
- Patryk Jastrzębski, klasa VIII
W mijającym semestrze działo się wiele: konkursy, uroczystości, akcje charytatywne. Statystyki pokazują, że duża część uczniów bierze aktywny udział w rożnych przedsięwzięciach. Z końcem roku kalendarzowego podsumowaliśmy akcję „Paczuszka dla Maluszka”, podczas apelu wszyscy zaangażowani otrzymali pamiątkowe dyplomy i breloczki.
W mijającym semestrze zebraliśmy razem 102 kg nakrętek na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w akcji „Bitwa na nakrętki”. W grudniu najwięcej zebrała klasa IV, a w styczniu oddział przedszkolny! Dyplomy i nagrody tego dnia otrzymali również uczestnicy konkursów plastycznych zorganizowanych na zajęciach przez P. Monikę Pośladę oraz Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Forget me not” przeprowadzonego w naszej szkole przez P. Elżbietę Kluczek.
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.
Szkolne Koło Wolontariatu i Szkolny Samorząd Uczniowski
wraz z Opiekunami
12
Podaruj swoje serce...
Kochani!
Prezentujemy przedsmak, tego co możecie zakupić na kiermaszu walentynkowym, który odbędzie się w dniach: 12.02. - 13.02.
Dodatkowo przygotowano biżuterię, torebki, świeczki, słodycze, poduszki i wiele wiele innych drobiazgów. Zachęcamy do udziału w charytatywnym, walentynkowym kiermaszu pod hasłem ,,Podaruj swoje serce".
Koło pierwszej pomocy przedmedycznej
W naszej szkole od kilku lat działa Koło Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Obecnie na koło uczęszcza ośmioro uczniów z klasy czwartej. Uczniowie bardzo chętnie ćwiczą podstawy udzielania pomocy innym. Najciekawsze dla uczniów było ćwiczenie sposobów opatrywania ran, bandażowania z użyciem sztucznej krwi. Bardzo intensywnie ćwiczą także wykonywanie RKO (Resuscytacji Krążeniowo- oddechowej) na fantomie z użyciem AED (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego). Dzieci wiedzą jak zapewnić bezpieczeństwo własne (rękawiczki, maseczka do RKO czy kamizelka odblaskowa), ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy wezwać fachową pomoc. W drugim semestrze ciąg dalszy nauki udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia, jak udar, zawał serca, ukąszenia, użądlenia czy objawy epilepsji. Koło prowadzi p. Urszula Napiórkowska- nauczyciel EDB.
7
Laboratoria przyszłości
Laboratoria Przyszłości w I semestrze obecnego roku szkolnego działały pełną parą!
Na bieżąco wykorzystywano sprzęt nagłośnieniowy ( głośniki bluetooth, toneporty, mikrofony bezprzewodowe) podczas apeli, uroczystości rocznicowych, zajęć lekcji muzyki oraz dodatkowych zajęć kreatywnych z muzyki w klasach IV i VI.
Drukarkę 3D wykorzystano do druku aniołków, choinek jako nagrody i prezenty przy okazjach świątecznych.
Mikroskopy cyfrowe pozwoliły uczniom zajrzeć w struktury życia niewidoczne gołym okiem, laptop wykorzystano do najróżniejszych prezentacji w trakcje zajęć lekcyjnych a także w imprezach okolicznościowych, apelach i akademiach.
Dzieci w klasach młodszych regularnie zaznajamiały się ze światem techniki używając Robota DOC, czy klocków Korbo.
Bal karnawałowy 2024
Dzisiejszy dzień był pełen kolorów, śmiechu i tańca, gdyż w naszej szkole odbył się bal choinkowy 2024! Uczniowie i pracownicy szkoły przywdziewali kreatywne stroje, tworząc kolorową paradę, która ożywiła korytarze.
Podczas balu nie zabrakło miejsca dla wszystkich, aby roztańczyć się w rytmach karnawałowych utworów. Uczniowie doskonale prezentowali swoje umiejętności taneczne, tworząc niezapomniany klimat na parkiecie. Zabawy poprowadzili dla nas niezawodni animatorzy z ANIMEKBUSa, nie zabrało również Zumby i zdjęć pamiątkowych wykonanych na karnawałowej ściance.
Nikt inny jak sam Mikołaj zagościł na naszym balu! Wśród radosnych okrzyków dzieci i uśmiechów dorosłych, Mikołaj rozdawał prezenty, a jego obecność była dodatkowym elementem świątecznej magii.
Niech ten wyjątkowy czas pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniany moment, który zacieśnił więzi społeczności szkolnej.Dziękujemy za wspólną zabawę, śmiech i choinkowy klimat
i życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!68
APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
„Można powiedzieć, że żyjemy tylko wtedy, gdy nasze serca są świadome posiadanych skarbów”
Thornton Wilder
Uczniowie klasy czwartej z radością i entuzjazmem rozpoczęli program profilaktyczny APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ.
Edukacja, to coś więcej niż tylko nauka liczenia i czytania. Dobry program dotyka umysłu i serca. Budowanie poczucia własnej wartości dziecka oraz wiary we własne możliwości stanowią najważniejsze cele programu. Kiedy się skaleczymy sięgamy do apteczki pierwszej pomocy po plaster lub bandaż. Podczas pierwszych trzech zajęć każdy uczeń zapoznał się z głównymi celami programu oraz stworzył własną Apteczkę Pierwszej Pomocy Emocjonalnej potrzebną wtedy, kiedy trzeba poradzić sobie z trudnymi emocjami, odzyskać dobry humor i nadzieję. Każda Apteczka jest wyjątkowa, niepowtarzalna, jedyna na całym świecie, tak jak jej Właściciel!
Przed nami niezwykła przygoda Apteczkowa! C.d.n…
18
Paczuszka dla maluszka
W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Wolontariatu miało ogromną przyjemność i satysfakcję kolejny raz wziąć udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka"!
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało nam się zebrać dwukrotnie większą ilość artykułów dla najmłodszych niż w ubiegłorocznej edycji tej akcji.
Uczniowie klasy 4 i 5 podjęli się popakowania zebranych artykułów w piękne paczki.
W tym roku zebraliśmy:
Pieluchy jednorazowe - 15 paczek (+2 torby)
Chusteczki nawilżane - 49 paczek
Żele do kąpieli - 22
Patyczki do uszu - 1
Puder - 1
Mydło- 5
Oliwki - 2
Śliniaki - 1
Podkład - 1
Przynosząc pieluszki, chusteczki czy kosmetyki dla najmłodszych, nasza szkoła wykazała się niezwykłą empatią i troską o tych, którzy potrzebują wsparcia.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu, możemy teraz przekazać te cenne paczki siedleckiemu hospicjum i dzieciom z domu dziecka, które tego najbardziej potrzebują.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną inicjatywę. Podziękowania i drobne upominki dla wszystkich zaangażowanych zostaną wręczone po feriach zimowych. Dzięki Waszej dobroci, możemy tworzyć więcej uśmiechów i nadziei. |Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tak wspaniałej społeczności!
Szkolne Koło Wolontariatu
1
Konkurs „Żyrafa czy Szakal?”
„Porozumienie bez przemocy”
Ogłaszam konkurs „Żyrafa czy szakal?”
na wykonanie pacynki
żyrafy lub szakala, zwierzaków,
które są symbolami
porozumienia bez przemocy!
Zapraszam Wszystkich do udziału!
Termin składania prac do 02 lutego 2024r. do pedagoga specjalnego
Iwony Mazur, sala nr 10.
Czekają ciekawe nagrody!
Najlepsze życzenia...
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi...
Dzisiejszy poranek był pełen radości i duchowej harmonii, gdy nasza szkoła zorganizowała uroczysty koncert kolęd. Wspaniali artyści - nasi utalentowani uczniowie - poprzez swoje niezwykłe występy wprowadzili nas w wyjątkowy nastrój świąteczny. Muzyka, śpiew i radość były widoczne na każdym kroku, dodając blasku temu wyjątkowemu czasowi. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tworzeniu tego niezapomnianego wydarzenia pełnego kolęd i wzajemnej życzliwości.
Ten dzień był nie tylko wyjątkowy ze względu na piękny koncert kolęd, ale także dzięki obecności przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skórcu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Z głębi serca dziękujemy również wszystkim za wspaniałe zaangażowanie w nasz kiermasz Bożonarodzeniowy! To dzięki pięknej postawie rodziców i dzieci, dzisiaj na koncercie kolęd mogliśmy przekazać przedstawicielom warsztatów emocjonalny dar w postaci vouchera (dochodu z kiermaszu). Wasze wsparcie wzrusza nas i sprawia, że nasza społeczność jest jeszcze piękniejsza! Dziękujemy z całego serca!
4
Aktualności
- „Ratujemy i uczymy ratować”
- Wycieczka klasy 8 do Siedlec
- W oczekiwaniu na wiosnę...
- Warsztaty profilaktyczne
- Jak powstają ilustracje do książek?
- Pierwsza pomoc przedmedyczna
- Plastyka z wyobraźnią – klasowe konkursy plastyczne w klasach 4-8
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
- Wycieczka klasy 5 do Siedlec
- "Energia odnawialna" - program edukacyjny
- Eco Studio ELECTRO – SYSTEM w Skórcu
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
- „Życie Helenki sercem malowane” konkurs
- Ogólnopolski Konkurs „Bł. Stefan Wyszyński – naszym przewodnikiem”
- Zespół Limbos w naszej szkole
- KONKURS Szkoła międzypokoleniowa
- Wiosenne konkursy
- Pasowanie na Czytelnika i Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
- Eliminacje powiatu siedleckiego Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego
- Wycieczka klas II i III do Siedlec