21 czerwca uczniowie klasy ósmej bawili się na balu, który był ostatnią wspólną imprezą szkolną. Podczas zabawy panowała radosna atmosfera. Spotkanie zostało perfekcyjnie zaplanowane przez rodziców, za co gorąco dziękujemy!
Bal ósmej klasy
Warsztaty robienia bukietów
W ostatnim tygodniu nauki, uczniowie klasy ósmej wykonali piękne bukiety dla swoich rodziców w ramach podziękowań za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie. Kwiaty zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy za włożoną pracę, a także aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.
4
Czytanie na polanie
Dnia 20 czerwca 2023 odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytanie na polanie", która miała za zadanie:
1.Promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
2.Integrację środowiska lokalnego
3. Zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego.
4. Zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Każdy uczeń mógł przynieść swoją ulubioną książkę i koc, i w ramach relaksu rozłożyć się na zielonej trawce i pogrążyć w lekturze.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za aktywny udział w akcji.
17
Bezpieczne wakacje
Dnia 19 czerwca gościliśmy w progach naszej szkoły Pana dzielnicowego gminy Skórzec, sierż. szt. Tomasza Kiełczykowskiego, który przypomniał o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Omówił również najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz przypomniał zasady poruszania się na drogach publicznych.
3
Piłkarska Kadra Czeka
- 15
PIKNIK RODZINNY
„Wyśpiewać dziś chcemy
Wam życzenia”
17 czerwca 2023 r. odbył się w naszej szkole pierwszy Piknik Rodzinny. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli pokaz mody ekologicznej, koncert życzeń dla Rodziców oraz piosenki ludowe przy akompaniamencie ukulele i fletów.
Po występach odbyło się wielkie grillowanie. Dla uczestników pikniku przygotowano również: „Studio tatuażu i malowania twarzy”, loterię fantową – nagroda główna rower, kiermasz rozmaitości, balonowe zwierzęta, watę cukrową i popcorn.
Rodzice wzięli udział w „Quizie dla mamy i taty”, a także razem z dziećmi w zawodach przeciągania liny i zumbie. Można było także obejrzeć sprzęt strażacki i spróbować uruchomić alarm za pomocą strumienia wody.
Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, strażaków OSP Dąbrówka-Stany oraz uczniów za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości. Dziękujemy Panu Wójtowi Jerzemu Długoszowi za ufundowanie nagrody głównej w loterii fantowej.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
111
Powiatowy Turniej Piłki Nożnej
W dniach 14 - 15 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Powiatu Siedleckiego o „Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrówce-Stany”. W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z naszego powiatu. Niestety, część zgłoszonych drużyn nie dojechała, mimo tego walka - na trochę prowizorycznym boisku - była zacięta, bo było o co walczyć. Nagrodami były Puchary ufundowane przez Gminę Skórzec oraz medale sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach, za które serdecznie dziękujemy.
14.06.2023 r. odbył się turniej dziewcząt z kl. VI i młodszych roczników.
Klasyfikacja medalowa turnieju:
1 miejsce: Skórzec
2 miejsce: Żeliszew
3 miejsce: Dąbrówka-Stany
Z kolei 15.06.2023 r. w turnieju chłopców z kl. VI i młodszych klasyfikacja przedstawiła się następująco.
Klasyfikacja medalowa turnieju :
1 miejsce: Żelków
2 miejsce: Skórzec
3 miejsce:Żeliszew
4 miejsce: Dąbrówka-Stany
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Liczymy, że w przyszłym roku – już na nowym boisku – spotkamy się w liczniejszym gronie, aby jeszcze bardziej przeżywać piłkarskie emocje.
103
Wycieczka drugiej klasy
14 czerwca 2023r. klasa II pod opieką pani Moniki Poślady i pani Iwony Mazur wybrała się do Stadniny Zielony Raj w Siedlcach. Dzieci jeździły konno, karmiły zwierzęta, strzelały z łuku, szukały skarbów, odszukiwały wyznaczonych punktów na mapie. Po takich atrakcjach na powietrzu chętnie zjadły kiełbaskę z ogniska. Gry sportowe na wesoło przypieczętowały dobrą zabawę. Ze stadniny dzieci pojechały do Parku Wodnego. Pobyt tam to była nauka samodzielności. Relaks w wodzie wszystkim się podobał. „ Jeszcze tu wrócimy, tylko na trochę dłuższy pobyt”. Pełni wrażeń uczniowie jeszcze zatrzymali się na posiłek w McDonalds. Z uśmiechami i śpiewem wracali do domów.
Żywa lekcja przyrody
12 czerwca 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w ciekawym, spotkaniu z niezwykłym przyrodnikiem Panem Maciejem Cmochem. Maciej Cmoch – siedlczanin, biolog z wykształcenia, przyrodnik z zamiłowania. Zawodowo zajmuje się badaniami i ochroną ptaków. Związany z Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian”. Uczestnik projektów czynnej ochrony, m.in. błotniaka łąkowego, kulika wielkiego, pustułki i płomykówki. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią przyrodniczą. Najchętniej fotografuje zarówno podporządkowaną człowiekowi naturę terenów wiejskich, jak i wciąż dziką przyrodę nieuregulowanych rzek. Czytelnik krajobrazu. Na ptaki patrzy przez pryzmat otoczenia, w jakim żyją.
Nasz gość w bardzo ciekawy sposób pokazał nam przyrodę, która jest niesamowita i zawsze potrafi zaskakiwać. Młodzież poznała ile trzeba włożyć trudu aby zrobić tak niesamowite zdjęcia.
Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu dziękujemy za możliwość przeżycia tej lekcji przyrody.
8
Powiatowy Dzień Dziecka w Reymontówce
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”
Janusz Korczak
1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, ponad 300 dzieci z terenu Powiatu Siedleckiego bawiło się na Powiatowym Dniu Dziecka w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka" w Chlewiskach.
Starostwo Powiatowe w Siedlcach razem z Domem Pracy Twórczej „Reymontówka" i Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach przygotowało z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, program rekreacyjno-kulturalny i rozrywkowy, którego celem była wspólna zabawa i integracja dzieci ze szkół z terenu powiatu siedleckiego oraz dzieci przebywających w pieczy zastępczej na terenie powiatu siedleckiego.
Na dzieci uczestniczące w imprezie czekały słodkie poczęstunki, przekąski prosto z grilla, dmuchane zamki, animacje przygotowane przez Panie z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Stoku Lackim, a także pokazy przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Siedlcach, OSP w Kotuniu, Sekcję Zapasów WLKS działającą przy szkole w Kotuniu oraz występy zespołu dziecięcego „Wiśniewiacy”.To tylko niektóre z atrakcji zorganizowanych dla dzieci w tym niecodziennym dniu. Na pamiątkę tego dnia każdy uczestnik otrzymał atrakcyjny upominek, który sprawił dużo radości.
I my tam byliśmy, i świetnie się bawiliśmy….
9
Dzień Dziecka
W Dniu Dziecka w naszej szkole było rozrywkowo, sportowo i słodko. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
70
XII Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej - Zbuczyn
W dniu 30 maja reprezentanci naszej szkoły wystartowali w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Eurolingua w Zbuczynie.
W kategorii klas I-III wystąpił duet Zosia Matlakowska i Marcel Wojewódzki, grupę klas IV-VI reprezentowała Lidia Kołodziejska, a w najstarszej kategorii klas VII - VIII duet Olga Jastrzębska - Pypowska i Patrycja Kotuniak. Duet - Zosia i Marcel w kategorii klas I-III zdobył III miejsce za wykonanie piosenki "Tonight" Tiny Turner i Davida Bowie. Gratulujemy!
Wycieczka Przedszkolaków
30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach, oglądając spektakl pt:” O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści zbójników” . Była to historia Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakiej jeszcze nikt nie znał. Przedstawiona jest historia bandy zbójców, którzy znaleźli płaczące dziecko w lesie. Chcąc je uspokoić opowiadają po kolei o swoich wymarzonych królewnach. Przedstawienie było z humorem, dlatego wszystkie dzieci oglądały z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy.
10
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Na żywo” w ramach Festiwalu Kultury Chodów
12 laureatów szkolnego konkursu „Na żywo” tym razem zmierzyło się z tematami plastycznymi podanymi na powiatowym etapie tego konkursu w Strzale. Po otrzymaniu tematów, uczniowie rysujący w różnych kategoriach wiekowych szybko przystąpili do twórczego działania. W trzy godziny na formatach A3 uczniowie mieli stworzyć oryginalne dzieła. Dominowały głównie techniki malarskie i rysunkowe oraz łączone. Oryginalne, pomysłowe i barwne prace, przemyślane i ukończone podobały się samym twórcom. Ten konkurs to kolejne nowe doświadczenie i wyzwanie, ale nikogo to nie przeraża, liczy się dobra zabawa i inwencja twórcza!
Komisja konkursowa w składzie:
Iwona Miłobędzka – przewodnicząca
Aleksandra Rykała
Karolina Stańska
dokonała przeglądu 80 prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:
PRZEDSZKOLA I KLASY „O”
Nagroda – Łucja Cudna z klasy „O”
Nagroda – Zuzanna Niedziałek z klasy „O”
Wyróżnienie – Łucja Bulak z klasy „O”
KLASY I-III
III miejsce – Anna Urban z klasy III
Wyróżnienie – Alicja Słowik z klasy II
Wyróżnienie – Zofia Matlakowska z klasy III
KLASY IV-VI
Wyróżnienie – Maja Jastrzębska z klasy VI
KLASY VII-VIII
Wyróżnienie – Amelia Duk z klasy VIII
Wyróżnienie – Daria Narożna z klasy VIII
Dyplomy i nagrody uczennice otrzymają na podsumowaniu Kultury Chodów 2023 w czerwcu.
Opiekunowie konkursu: Monika Poślada i Jagoda Olszewska.
Gratulujemy uczniom zaangażowania, pomysłowości i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.
19
Wycieczka klasy II do Dobrzanowa
Państwo Arabscy zaprosili klasę II na swoją posesję. Urok tego miejsca przeniósł wszystkich w świat zabawy i rozrywki. Tu nie można było się nudzić. Najpierw dzieci poznały okolicę, obeszły kilka stawów i pokarmiły rybki. Główną atrakcją były konie, które można było głaskać i karmić. Każde dziecko znalazło tu coś ciekawego do robienia. Zabawy na placu, huśtawki, domek i zjeżdżalnie przypadły wszystkim do gustu. Chłopcy oczywiście zagrali w piłkę, a dziewczynki rysowały kredą. Wszyscy szybko zgłodnieli na świeżym powietrzu, więc dzieci upiekły na ognisku kiełbaski. Było też słodkie co nieco, które upiekła babcia Ali. Wielkie piaskownice przy stawach i zabawki zachęcały uczniów do zabawy w wodzie. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał tym igraszkom. Tak szybko minął czas przeznaczony na wycieczkę.
Dziękujemy Państwu Arabskim za zaproszenie i ciekawy pobyt, a rodzicom i opiekunom za pomoc w realizacji wyjazdu. Dostaliśmy kolejne zaproszenie. Tym razem na grzyby i ryby…i chcemy tu wrócić, bo było cudownie!
20
Powiatowy konkurs recytatorski - wiersze Szymborskiej
Powiatowy Konkurs Recytatorski – wiersze Wisławy Szymborskiej
W ramach Powiatowego Festiwalu Kultury Chodów dzień recytacji poświęcony był poezji Wisławy Szymborskiej. Wiersze tej poetki (dość trudne do interpretacji) przygotowały nasze uczennice Lena Cabaj i Aleksandra Dąbrowska. Dziewczynki wspaniale się zaprezentowały i ciekawie zinterpretowały wybrane wiersze.
I miejsce zajęła Lena Cabaj z klasy II
II miejsce zajęła Aleksandra Dąbrowska z klasy II
Dziewczynki otrzymają dyplomy i nagrody na podsumowaniu Festiwalu Kultury Chodów w czerwcu.
Uczennice przygotowała do konkursu pani Monika Poślada.
Wielkie gratulacje za pracowitość i współpracę z opiekunem!
Warsztaty malarskie
Sukcesywnie powstają obrazy malowane na płótnie przez naszych uczniów.To nowe doświadczenie, to coś innego, poważniejszego niż malowanie na kartce papieru. Wiele osób chciało się sprawdzić w tej dotąd nieznanej dla nich technice. Szeroka gama tematyczna odzwierciedla inwencję twórczą, zainteresowania, przemyślenia. Tworząc, dzieci uczą się dobierać barwy, tworzyć kontrasty światłocieniowe, malować z natury i wyobraźni oraz rozwijać pomysłowość przez tworzenie abstrakcji. Warsztaty z młodymi twórcami prowadzi Monika Poślada.
Te dziecięce dzieła będzie można nabyć na kiermaszu 17 czerwca 2023r. podczas pikniku rodzinnego. Serdecznie zapraszamy!
3
Konkurs recytatorski Makuszyńskiego - gminny, powiatowy - wyniki
Kolejne etapy XXXIX konkursu recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego już za nami. W gminie Skórzec zaprezentowali się uczniowie z klas młodszych: Iga Turemko z klasy I, Aleksandra Dąbrowska z klasy II, Lena Cabaj z klasy II. Ze starszych klas: Katarzyna Kadźmierczak z klasy IV, Jakub Burchart z klasy IV, Maja Jastrzębska z klasy VI. Ich repertuar oraz przekaz emocji w wierszach i prozach podobał się jurorom. Do etapu powiatowego w Chlewiskach zakwalifikowali się uczniowie:
W grupie klas I-III
I miejsce Lena Cabaj z klasy II
II miejsce Aleksandra Dąbrowska z klasy II
Recytatorki przygotowała pani Monika Poślada.
W grupie klas IV-VI
I miejsce Maja Jastrzębska z klasy II
II miejsce Katarzyna Kadźmierczak z klasy IV
Recytatorki przygotowała pani Edyta Zadrożna.
29 i 30 maja 2023r. recytatorzy spotkali się w Chlewiskach, by móc zaprezentować swoje utwory na etapie powiatowym.
Konkurencja była ogromna, mimo to nasze uczennice wróciły do szkoły z dyplomami i nagrodami.
klasy I-III
II miejsce Aleksandra Dąbrowska z klasy II
wyróżnienie Lena Cabaj z klasy II
klasy IV-VI
wyróżnienie Maja Jastrzębska z klasy II
wyróżnienie Katarzyna Kadźmierczak z klasy IV
Aleksandra Dąbrowska z klasy II na początku czerwca będzie reprezentowała naszą szkołę na finale konkursu recytatorskiego Miasta i Powiatu w Siedlcach. Oczywiście trzymamy kciuki.
Wspaniałe interpretacje utworów zaprezentowane przez naszych uczniów, utwierdzają nas wychowawców w przekonaniu, że mamy współpracujące, utalentowane dzieci, uparcie brnące do wytyczonych celów. Mamy pomocnych rodziców, opiekunów, którzy wspierają swoje dzieci w ich artystycznej przygodzie.
Życzymy powodzenia!
#Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości pozwalają naszym uczniom lepiej się przygotować do występów artystycznych. W czasie prób wykorzystano mikrofony, głośniki bluetooth. Uczniowie reprezentując nasza szkołę zostali wyróżnieni w Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego, oraz w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Zbuczynie- III miejsce w kategorii klas I-III. #Laboratoriaprzyszlości
Wycieczkowe szaleństwa...
17 maja uczniowie klas IV-VII razem z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu pod opieką pań: Elżbiety Kluczek, Anny Młynarczyk, Urszuli Niedziółki i Sylwii Oknińskiej wybrali się do tematycznego Parku Rozrywki – Mandoria w Rzgowie.
Mandoria jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam ponad 20 atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych. W tym „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To w nim renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W tym „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Magia Minerałów”, podczas których poznali rodzaje, właściwości i miejsca ich występowania. Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów wydobywał swój własny magiczny kamień.
Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem!10
Aktualności
- Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- XLI Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego
- "Kokarda narodowa – symbol patriotyzmu"
- Dzień Ziemi 2025
- Euro Talent Show 2025
- Wielkanoc
- Kiermasz słodkości i wielkanocna ścianka zdjęciowa 📸🐣
- Wielkanocne konkursy
- SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
- Góra Grosza
- Wycieczka do Warszawy
- Wycieczka edukacyjno-teatralna uczniów klas 5–7 do Siedlec
- „Życie Helenki sercem malowane” finał konkursu
- Mam talent
- 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców
- „Ratujemy i uczymy ratować”
- Wycieczka klasy 8 do Siedlec
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej
- Turniej tenisa stołowego