W naszej szkole oferujemy regularne zajęcia Zumba Kids, które nie tylko stanowią świetną formę aktywności fizycznej, ale również wspierają wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Zajęcia odbywają się w każdą środę na 6 godzinie lekcyjnej.
Korzyści płynące z zajęć Zumba Kids:
* Ruch i Aktywność Fizyczna: Zumba Kids to wyjątkowa forma treningu, która łączy muzykę i ruch. Poprzez energiczne kroki taneczne, dzieci rozwijają swoją sprawność fizyczną, zwinność i koordynację.
* Rozwój Umiejętności Tanecznych: Podczas zajęć uczniowie poznają różnorodne style taneczne i techniki, co pomaga w rozwijaniu ich zdolności tanecznych oraz umiejętności ekspresji artystycznej.
* Wzmacnianie Samooceny: Zumba Kids to także doskonała okazja dla dzieci do wyrażenia siebie poprzez taniec, co z kolei przyczynia się do wzmacniania pewności siebie i pozytywnego podejścia do własnego ciała.
* Zabawa i Uwolnienie Energii: Te zajęcia to nie tylko aktywność fizyczna, ale również świetna zabawa. Dzieci mogą uwolnić swoją energię, redukując stres i poprawiając nastrój.
Zapraszamy wszystkie dzieci do wspaniałej zabawy, ruchu i pozytywnej energii podczas zajęć Zumba Kids w naszej szkole!
Zumba kids w naszej szkole
- 1
„Droga ku Niepodległości” - wyniki powiatowego konkursu plastycznego
Już znamy laureatów 20 edycji powiatowego konkursu plastycznego „Droga ku Niepodległości”.
Do konkursu zgłosiło się 295 uczestników z 17 placówek oświatowych. W kategorii: szkoły podstawowe, klasy 0-3 zgłosiło się 88 uczestników, w kategorii: szkoły podstawowe, klasy 4-6 zgłosiło się 166 uczestników, w kategorii: szkoły podstawowe, klasy 7-8 zgłosiło się 41 uczestników. Konkurs miał charakter otwarty dla wszystkich uczniów szkół podstawowych na terenie Siedlec i powiatu siedleckiego.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 45 osób, z których 17 zostało laureatami.
Komisja obradowała w składzie:
Bożena Skoczeń-Ceranka – artysta plastyk – przewodnicząca,
Halina Budziszewska – artysta plastyk – członek,
Halina Cholewka – artysta plastyk – członek,
Katarzyna Roguska – sekretarz,
Sylwia Kożuchowska – sekretarz.Komisja dokonała przeglądu i oceny nadesłanych prac. Z uwagi na wysoki poziom plastyczny, komisja wyłoniła znaczną ilość prac zasługujących na nagrody. W związku z powyższym postanowiła skorzystać z regulaminowego prawa innego podziału nagród w poszczególnych kategoriach i przyznała 27 równorzędnych nagród w wysokości 100 zł oraz 47 wyróżnień.
13 października 2023r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu. Przybyli rodzice ze swoimi dziećmi.
Nieobecni na uroczystości otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe na szkolnym apelu podsumowującym plastyczne dokonania uczniów.
Nagrody otrzymali:
Lena Cabaj klasa III
Wiktoria Cabaj klasa III
Jan Iskra klasa III
Oliwia Prokurat klasa IV
Daria Sulej klasa V
Zuzanna Matejczuk klasa VII
Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Arabska klasa III
Aleksandra Dąbrowska klasa III
Szymon Niedziałek klasa III
Bartosz Rojek klasa III
Alicja Słowik klasa III
Gabriela Sitarz klasa IV
Klaudia Bazak klasa V
Lidia Iskra klasa VI
Aleksandra Płatkowska klasa VI
Maja Pypowska klasa VI
Maja Jastrzębska klasa VII
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dyplomy otrzymali również uczniowie za udział w konkursie.
Zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!
Zwiedzamy okolicę
W listopadzie dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Skórca. Pierwszym miejscem, które odwiedziły był Urząd Gminy w Skórcu. Dzieci odwiedziły Pana Wójta Jerzego Długosza, który opowiedział im o pracy Urzędu Gminy i o tym czym sam się zajmuje. Następnie Sekretarz Gminy Pani Anna Wiśniewska oprowadziła nas po urzędzie, gdzie dzieci dowiedziały się kto pracuje w gminie i czym się zajmuje. Na koniec Pan Wójt wręczył dzieciom słodkie upominki, a także gadżety gminne. Serdeczne podziękowania składamy Panu Wójtowi Jerzemu Długoszowi oraz Sekretarz Gminy Pani Annie Wiśniewskiej.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu. Pani Olga Gajo opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza, znaczeniu książki, a także przedstawiła różne gatunki książek. Dzieci w czasie wolnym mogły same oglądać i wybierać ciekawe pozycje literackie. Na koniec każdy przedszkolak dostał Wyprawkę Czytelniczą w postaci dwóch książek oraz Kartę Małego Czytelnika. Serdecznie dziękujemy Pani Oldze Gajo.
Na koniec naszej wycieczki poszliśmy spacerkiem pod Pomnik Niepodległości w Skórcu, a także na Cmentarz Parafialny, gdzie dzieci odwiedziły Pomnik Nieznanego Żołnierza.
42
Zaelekrtyzowani - pokaz chemiczny
- 34
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada nie jest zwykłym dniem. To szczególna data, która w sercach Polaków budzi uczucia dumy, szacunku i wdzięczności. Dzisiaj, w duchu patriotyzmu i szacunku, wspominamy wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie poprzez recytację wierszy i śpiewanie piosenek patriotycznych pielęgnowali pamięć o bohaterach narodowych. Przypomnieli nam o trudach i poświęceniu tych, którzy dali nam niepodległość.
Niech duch patriotyzmu towarzyszy nam nie tylko dzisiaj, ale zawsze, przypominając o wartościach, które sprawiają, że jesteśmy jednym narodem.
23Nasza szkoła wzięła również udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu"
11 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Skórcu. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny odbył się apel poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Skórcu. Nasza szkołę reprezentowali Pani Dyrektor Małgorzata Bruśniak oraz uczniowie: Zuzanna Pypowska i Kacper Kiełczykowski. Później odbyły się występy poszczególnych szkół. Piosenkę „Biały krzyż” zaśpiewał uczeń naszej szkoły Marcel Wojewódzki z klasy IV.
Następnie odbył się Dziecięcy Skórzecki Bieg Niepodległości.
Uczniowie, którzy brali udział w biegu:
Kołodziejska Lidia kl. VII – I miejsce
Cabaj Maciej kl. VII – I miejsce
Cis Tomasz kl. V – I miejsce
Burchart Jakub kl. V
Turemko Iga kl. II
Szostej Aleksander kl. II
Cabaj Jakub kl. I
Turemko Nela oddział przedszkolny
W klasyfikacji szkół Szkoła Podstawowa w Dąbrówce – Stany zajęła II miejsce.
8
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Bajka wędruje po świecie ,
dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie,
że was bajka pokochała.
Dużo uśmiechów, zabaw i moc radości – to właśnie te hasła królowały
7 listopada w naszej szkole. Międzynarodowy Dzień Postacj z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Ten wyjątkowy dzień zamienił się w wielką bajkową krainę. Pojawiły się księżniczki, królewicze, elfy, wróżki, rycerze, Elzy, myszka Miki, Spider-Men i inni bajkowi bohaterowie. Dzieci prezentowały wspaniałe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po bohaterach. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Było kolorowo, radośnie i bajecznie, jak to w bajkach bywa. Ten dzień dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń, przypomniał, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka, a uśmiechnięte buzie uczniów to najlepsze podsumowanie tego dnia!
Serdecznie Dziękuję Rodzicom za wzorowe przygotowanie dzieci na bal.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z bajkowej zabawy.
14
Moje ulubione bajki
W listopadzie obchodzimy Dzień Postaci z Bajek, dlatego nawiązując do tego wydarzenia dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały własnoręcznie albumy dotyczące swoich ulubionych bajek. Najbardziej popularne okazały się: Piękna i Bestia, Kopciuszek, Kicia Kocia, Świnka Peppa, Psi Patrol, Franklin, SpongeBob oraz Kraina Lodu. Do wykonania albumów dzieci wykorzystały różne techniki plastyczne, a także różnego rodzaju materiały plastyczne. W klasie została wykonana wystawa albumów, dzięki czemu dzieci codziennie oglądały prace swoich kolegów i koleżanek, a także wypowiadały się na temat: który album i dlaczego podoba im się najbardziej.
2
Rodzice czytają Zerówkowiczom
W październiku rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego przychodzili rano, aby czytać dzieciom bajki zakupione w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedszkolaki same wybierały bajki, które rodzice będą im czytać. Szczególną popularnością cieszyły się przygody Kici Koci oraz Franklina. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i w skupieniu, a na koniec chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez rodziców. Zerówkowicze z utęsknieniem czekali na kolejną przygodę bohaterów bajek, a przede wszystkim na wizytę swojego rodzica.
Dziękujemy chętnym Rodzicom za przybycie i miło spędzony czas z dziećmi w Zerówce.
6
Każdy może święty być
Wszystkich Świętych to ważne święto, w którym wspominamy świętych, którzy osiągnęli doskonałość i zostali wyniesieni na ołtarze. To czas refleksji nad życiem wiecznym i odwiedzania grobów bliskich zmarłych.
Jednymi z młodych świętych, którzy stali się wzorem dla wielu młodych ludzi, są Carlo Acutis i Chiara Luce Badano.Carlo Acutis: Carlo Acutis był włoskim chłopcem, który urodził się w 1991 roku i zmarł na leukemię w 2006 roku. Był wyjątkowo utalentowany w dziedzinie informatyki i założył stronę internetową, na której gromadził informacje o cudach eucharystycznych na całym świecie. Carlo łączył swoją wiarę z nowoczesnym światem technologii. Został beatyfikowany w 2020 roku i stał się symbolem dla młodych ludzi, którzy dążą do łączenia swojego życia duchowego z codziennym życiem.
Chiara Luce Badano: Chiara Luce Badano była włoską dziewczynką urodzoną w 1971 roku. Miała 9 lat, kiedy dowiedziała się, że ma nowotwór kości. Mimo bólu i cierpień, zachowała niezłomną wiarę i radość. Chiara Luce była członkinią Ruchu Focolari, organizacji katolickiej, i żyła zgodnie z jego ideałami miłości i jedności. Jej świadectwo życia przyciągnęło uwagę wielu ludzi i stanowi inspirację do wiary i odwagi. Chiara Luce została ogłoszona błogosławioną w 2010 roku.
Wszystkich Świętych to okazja do zadumy nad życiem i śmiercią, a postaci takie jak Carlo Acutis i Chiara Luce Badano stanowią przykłady, że świętość jest możliwa w każdym wieku i w każdych okolicznościach. Ich życie i postawa wobec cierpienia i choroby są inspiracją dla innych, by szukać Boga i dążyć do doskonałości duchowej.
33
Pokaz historyczny
27 października w naszej szkole odbył się pokaz umundurowania i broni wojskowej z różnych epok historycznych. Była to wspaniała lekcja historii. Prowadzący zajęcia w bardzo ciekawy sposób opowiadał o losach Polski, okresie zaborów, I i II wojnie światowej, pokazując przy tym wojskowe mundury i broń charakterystyczne dla poszczególnych wydarzeń. Nasi uczniowie mieli okazję założyć ekwipunek żołnierski: mundur, hełm czy wziąć do ręki pistolety i karabiny, co okazało się nie być takie lekkie i łatwe.
13
Szkoła pamięta...
CZAS ZADUMY…
W czwartek 26.10.2023 uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz klasa VII udali się na cmentarz parafialny w Skórcu.
Podczas pobytu uporządkowano mogiłę i zapalono znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, tym samym oddaliśmy hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
Spacer alejkami cmentarza był dla młodzieży czasem skupienia i refleksji. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci uczniów.
Pamiętajmy: Pamięć o żołnierzach poległych za Polskę, to nasz patriotyczny obowiązek!
Szkolne Koło Wolontariatu
6
Przerwa na czytanie
24 października 2023 r. nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie 2023”.
Akcja organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.
Czytano w przygotowanych strefach na szkolnym korytarzu oraz w bibliotece szkolnej .Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność!
W oddziale przedszkolnym uczniom czytała ich starsza koleżanka Maja Jastrzębska z klasy VII.
Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Łącznie w naszej szkole czytało 130 uczniów.Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy za aktywny udział w tej ważnej akcji i zapraszamy do udziału za rok.
Biblioteka szkolna
4
Ślubowanie uczniów klasy I
26 października 2023r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.
Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością w sercach i z przejęciem zaprezentowali przygotowany wcześniej program artystyczny przed całą społecznością szkolną oraz swoimi rodzicami.
Po prezentacji uczniów nastąpiła ceremonia ślubowania i pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Bruśniak. Pani Agnieszka Długosz i Pani Anna Serowiec wręczyły uczniom dyplomy oraz teczki ucznia.
Fakt przyjęcia dzieci pierwszej klasy do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrówce-Stany został uwiarygodniony wręczeniem pierwszoklasistom legitymacji szkolnych.
Następnie zadowoleni uczniowie pozowali do wspólnych fotografii z panią Dyrektor, wychowawczyniami oraz rodzicami.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.
46
Pasowanie na Zerówkowicza
25 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na Zerówkowicza” dzieci z oddziału przedszkolnego. Artyści pięknie wystąpili przed zaproszonymi gośćmi, zaprezentowali wiersze oraz piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Małgorzatę Bruśniak. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od rodziców. Po zakończonej uroczystości dzieci zostały zaproszone na poczęstunek.
Gratulujemy naszym wspaniałym Zerówkowiczom!!!
20
Myśli Jana Pawła II ukryte w kodach QR - konkurs
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs o Janie Pawle II. Zadanie dzieci klas 4-8 było uzupełnienie cytatów papieża Polaka. Zakodowane kody QR zostały ukryte na terenie naszej szkoły. Poznawanie myśli naszego rodaka zostało zaprezentowane w ciekawy sposób z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Gratulację dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie.
4
Nowe technologie w naszej szkole
Współczesna szkoła coraz częściej opiera się na nowych technologiach. Obok tradycyjnych form nauczania pojawiają się drukarki 3D, okulary VR i wiele innych. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Podczas zajęć również w naszej szkole wykorzystujemy nowoczesny sprzęt dzięki, któremu lekcje stają się ciekawsze.
W dniu dzisiejszym na lekcji religii podczas omawiania tematu dotyczącego aniołów, na szkolnej drukarce 3D wydrukowaliśmy zawieszkę w kształcie anioła.
Zainteresowanie dzieci nową technologią było bardzo duże.
„Milion dzieci modli się na różańcu”
18 października jak co roku miała miała miejsce inicjatywa modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym roku dzieci z naszej szkoły również włączyły się do tej akcji. Łączyliśmy się w modlitwie o pokój na świecie razem z najmłodszymi mieszkańcami całej naszej planety.
Poza modlitwą różańcową uczniowie najmłodszych klasy wykazali się również kreatywnością tworząc przepiękne różańce.
Królowo różańca świętego- módl się za nami.8
Pielgrzymka do Pratulina
17 października uczniowie klasy 8 uczestniczyli w pielgrzymce do Pratulina. Była to forma przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie jest miejscem świadectwa wiary unitów podlaskich. Kustosz opowiedział pielgrzymującym historię męczeńskiej śmierci Wincentego Leoniuka i jego 12 towarzyszy, a także o cudach jakie dzieją się współcześnie dzięki ich wstawiennictwu.
Był to czas katechezy, integracji i wspólnej modlitwy.
Wycieczka do sadu
„Kto codziennie jabłko zjada,
tego lekarz rzadko bada” – tak głosi stare powiedzenie.
Jesień to czas zbierania plonów w sadach. Dlatego też w ramach obchodów Światowego Dnia Jabłka klasy 0-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego nieopodal szkoły, którego właścicielem jest pan Włodzimierz Rosiński. Podczas pobytu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o uprawie jabłek. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca ludzi zatrudnionych do zbioru owoców. Dowiedziały się w jaki sposób zbiera się jabłka, jak się je sortuje, w jakich warunkach przechowuje, aby o każdej porze roku cieszyć się ich smakiem i aromatem. Właściciel sadu zwrócił uwagę na wartości odżywcze jabłek.
Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani soczystymi darami sadu. Dziękujemy panu gospodarzowi za umożliwienie nam wizyty i ciekawie spędzony czas. A na wiosnę mamy zaproszenie, by tu powrócić i podziwiać różowy, kwitnący sad.
10
ZBIÓRKA KASZTANÓW ZAKOŃCZONA
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się Dzieci, Rodziców i Dziadków przy zbiórce kasztanów w naszej szkole. Kasztany zostały przekazane i zasiliły konto Fundacji Hospicjum Dziecięcego w Siedlcach.
Łącznie uzbieraliśmy 215 kg kasztanów. Brawo!
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Uczniów:
Klasa 0: Urban Zuzanna, Rojek Zuzanna, Kłos Zofia;
Klasa I: Urban Adam, Zakrzewska Olga, Kłos Alicja, Adriana Bazak, Bareja Sebastian, Izdebska Zuzanna, Skowron Marcin;
Klasa II: Lech Franciszek, Bazak Adrian, Górzyńska Dominika, Górzyńska Gabriela, Kulik Aleksander, Ładosz Zuzanna, Masiak Iga, Niedziałek Lena, Szostek Aleksander;
Klasa III: Cabaj Lena, Bulik Zofia, Dąbrowska Aleksandra;
Klasa IV: Jastrzębska Daria, Urban Anna, Marysia Kalisz ;
Klasa V:Zakrzewska Anna, Bazak Kacper, Bazak Klaudia, Kadźmierczak Katarzyna,Krupa Milena;
KlasaVI: Izdebski Mateusz.
Pamiętajmy DOBRO WRACA!
Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Renata Pliszka, Iwona Mazur, Magdalena Zakrzewska
Aktualności
- Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- XLI Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego
- "Kokarda narodowa – symbol patriotyzmu"
- Dzień Ziemi 2025
- Euro Talent Show 2025
- Wielkanoc
- Kiermasz słodkości i wielkanocna ścianka zdjęciowa 📸🐣
- Wielkanocne konkursy
- SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
- Góra Grosza
- Wycieczka do Warszawy
- Wycieczka edukacyjno-teatralna uczniów klas 5–7 do Siedlec
- „Życie Helenki sercem malowane” finał konkursu
- Mam talent
- 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców
- „Ratujemy i uczymy ratować”
- Wycieczka klasy 8 do Siedlec
- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej
- Turniej tenisa stołowego